תוכנת ברקוד – למי זה נחוץ?

תוכנת ברקוד – למי זה נחוץ?

תוכנת ברקוד מאפשרת לייעל תהליכי ניהול מלאי ולשדרג תהליכים לוגיסטיים מורכבים בהם קיימים פריטים מסוגים שונים הנארזים בארגזים, מכולות או ממוקמים על מדפי המחסן. תוכנות אלה מאפשרות ליצור ברקוד חדש או להשתמש בברקוד קיים תוך התממשקות עם תוכנות ניהול מחסן, תוכנות CRM ואף מערכות מכירה קיימות. למעשה, מרבית הפעילות הקמעונאית המתבצעת כיום משתמשת ביתרונות השימוש היעיל במדבקות ברקוד המוטמעות על האריזות השונות וניתנות לקריאה בקלות על ידי סורקים אוטומטיים או ידניים.

עיצוב גרפי ושינוי הגודל של מדבקות הברקוד

ההבדלים העצומים בין גדלי המוצרים המשווקים כיום מחייבים גמישות רבה בסוגי המדבקות המופקות ובגדלים השונים שלהם. בעוד מוצרים כמו תרופות ישווקו באריזה מיניאטורית של סנטימטרים בודדים, ריהוט מאסיבי עשוי להגיע גם למאות מטרים. תוכנת ברקוד חכמה מאפשרת יצירה של מדבקות הכוללות את כל המידע על המוצר, תאריך תפוגה (אם קיים) ושיטת אריזה בכל גודל שהוא על מנת שניתן יהיה לאתר בקלות את הקוד על המוצר ולסרוק אותו ביעילות. על מנת ליצור מראה אחיד לכלל המדבקות ניתן להוסיף להן פונט אחיד וכן כיתוב המשמש לזיהוי המוצר גם על ידי הלקוח הסופי.

מגיעים לספירת מלאי? תוכנת הברקוד מסייעת לניהול נכון כל השנה

ספירת מלאי במחסנים גדולים עשויה להיות פעילות הדורשת כמות גדולה של משאבים וכח אדם. ניהול נכון של המחסן באמצעות תוכנת ברקוד בה מודפס קוד כללי או מספור פנימי קבוע של החברה מסייעת לייעל את התהליך. כאשר סופרים את המלאי עובדי החברה עוברים במהירות עם סורק ידני הקולט את המדבקות שתוכנות אלה הפיקו והנתונים עוברים במהירות למערכת כללית המנתחת את הנתונים. כיום, אנו גם עדים לשימוש במערכות אוטומטיות הסורקות את המלאי (כמו למשל מיליוני המוצרים העוברים במחסני אמזון בארה"ב) ומנהלות אותו ביעילות. תוכנות מיוחדות מפיקות מספור אחיד לצד קודים בהם החברה עושה שימוש על מנת לזהות את הפריטים השונים ללא מגע יד אדם.

יצירת קודים מיוחדים לשילוח או להחזרת מוצר

נזכיר שוב את חברת אמזון כדוגמה לייעול תהליכים נוספים לספירת המלאי. תוכנות הברקוד משמשות לא רק לזיהוי מוצר אלא גם ליצירה של קודים מיוחדים שנועדו לשילוח או להחזר של מוצרים. תוכנת הברקוד מפיקה קוד מיוחד אותו גם לקוח סופי יכול לצרף לחבילה אותה הוא מחזיר. בסריקה של הקוד תוכנת ניהול המחסן והCRM מתעדכנות כאחד, הלקוח מזוכה על המוצר והפעולות מתרחשות באופן אוטומטי וביעילות מרבית בתוך שניות אחדות.

לסיכום, תוכנת ברקוד מתאימה הן לקמעונאים פרטיים המעוניינים ליעל תהליכי מכירה וניהול מלאי, לרבות חברות בהן הלוגיסטיקה מתבצעת במחסן או במתחם לוגיסטי ברחבי הגלובוס. התוכנה, המותקנת ברשת הארגונית יכולה לשרת בעת ובעונה אחת מספר סניפים מרוחקים זה מזה וליצור אחידות בדרך בה מטופלים מוצרי החברה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם
שם:
טלפון:
דוא”ל:
מאשר\ת קבלת דיוור אלקטרוני
iDnext בע"מ, רח' פריימן 20, ראשון לציון, טל' 03-9542000, נייד 050-8777133, דוא”ל sales@dimex.co.il uzi@dimex.co.il