מה הן מדפסות כרטיסים והאם יש הבדלים בין המדפסות ?

בעולם שלנו עולה בהדרגה תדירות השימוש בכרטיסים מסוגים שונים. עם ההתפתחות הטכנולוגית והמחשוב שקיים בכל חברה וארגון כך קיים בהתאמה גם צורך מצד הארגון לנהל את המידע אודות המוצרים וגם אודות הלקוחות-הצרכנים -העובדים בצורה ממוחשבת ויעילה.

הביטוי "יש כרטיס מועדון?" כבר ממש לא תקף רק לרשתות המזון. היום לכל חברה שמכבדת את עצמה יש כרטיס ממותג .ולא רק לחברות מסחריות אלא גם במוסדות לימוד, במקומות עבודה ואפילו בבתי מלון רבים מפתח החדר כבר מגיע בצורת כרטיס בעל הדפסה ממוחשבת.כיום כמעט בכל חברה יש לעובד כרטיס מוקשח שבאמצעותו הוא פותח דלתום, מדווח על שעות עבודה ואפילו מזמין אוכל בקפיטריית הארגון.

 

למה זה טוב?

 

קודם כל, חשוב לדעת שזה אכן טוב- השימוש בכרטיסים חכמים מאפשר הרבה יותר אפשרויות – בהתאם לרצון של החברה שעושה בכרטיסים שימוש- ניתן להדפיס ולבטל כרטיס בקלות ובלחיצת כפתור. הפס המגנטי ואו המספר הסידורי / הצ'יפ החכם בתוך הכרטיס יכול לאפשר נגישות למידע חשוב באופן אישי בצורה מאוד נוחה- קחו למשל את הכרטיס של קופת החולים שלכם. כמה פשוט להגיע לקופת החולים , להעביר את הכרטיס ולקבוע תור, או להודיע בדרך הזו למערכת שהגעתם וכך ניתן לקרוא לכם וגם אתם יכולים לקבל מידע על מיקום חדר הרופא ועל מיקומכם בתור.  דוגמה רווחת נוספת היא כרטיס הרו-קו שבאמצעותו ניתן לנסוע בתחבורה הציבורית. היות ומדובר במוצר דיגיטלי גם הרכישה שלו או ההטענה שלו בכסף מתאפשרת באופן דיגיטלי באמצעות אפליקציה או בקופה ייעודית כמו למש בתחנות הרכבת.באמצעות הכרטיס ניתן להשתמש בכל סוגי האוטובוסים /הרכבות בארץ ולא צריך להחזיק כרטיסיות /לשלם בכסף לנהג בעת העלייה לאוטובוס ובכך נחסך זמן רב לכלל הנוסעים.

לכן כשמדברים על כרטיסים חכמים בעצם מדברים על ניהול מידע ויעילות.

יש לזכור כי כל קריאה של הכרטיס החכם/מגנטי תנוטר במערכות והמידע יועבר למערכות הליבה של הארגון.

 

מה ההבדלים בין המדפסות? 

 

קיימים סוגי שונים של כרטיסים שניתן להדפיס בצורה דיגיטלית- הרוב המכריע של הכרטיסים שנעשה בהם שימוש הוא כרטיסי PVC שמשמשים לכרטיסי מועדון עם פס מגנטי בצד האחורי וכן כרטיסי עובד לצורך דיווח נוכחות במקום העבודה.

קיימים גם כרטיסים נוספים – כרטיסי  Gift Card או כרטיסים שניתן לטעון בהם כסף ואף כרטיסים שמשמשים כארנק דיגיטלי וכרטיסים שבאמצעות שבב שמוטבע בהם יכולים לבצע זיהוי מרחוק ולא צריך אפילו להעביר אותם על מנת לעשות בהם שימוש- אלו כמובן הכרטיסים המתקדמים ביותר.

ובהתאם לסוגי הכרטיסים, כך קיימות מדפסות שונות זו מזו.  מטרת המדפסת היא לאפשר לכל חברה /ארגון  גמישות מירבית ומיידיות האפשרות ליצר כרטיסים באופן עצמאי לפי לוחות הזמנים הרלוונטיים והכמויות ולא להיות תלוי בחברה חיצונית או במיקור חוץ. ממש כשם שבחברות עושים שימוש במדפסת להדפסת ברקוד להפקת ברקודים באופן עצמאי בכל פעם כשיש בכך צורך.

ניתן להדפיס על הכרטיס נתונים עם /ללא פס מגנטי, אם /ללא תמונה, גרפיקה דו צדדית וחד צדדית, קידוד צ'יפ מובנה בכרטיס וכד'. אפשרויות ההדפסה של המדפסת רבות וכוללות מבחר גוונים גדול וכן את האפשרות להדפיס על כרטיסים חכמים- שניתן לזהות מרחוק ושניתן לצבור בהם כסף.השימוש במדפסות פשוט ונגיש ובחברה שבה מדפיסים כמות גדולה של כרטיסים, מדפסת כזו נחוצה בהחלט.

בחברתBOS DIMEX IDNEXT ניתן למצוא מבחר גדול של מדפסות גם לכרטיסים וכן מדפסות להפקת מדבקות ברקוד וכד'. בנוסף, ניתן להפיק בחברה כרטיסים בהזמנה ומדבקות ברקוד. צוות המומחים של החברה ישמח לעמוד לשירותכם ולהתאים לכם את השירות הנחוץ לכם ביותר. כל מה שתצטרכו לעשות הוא להקליק פה

השאירו פרטים ונחזור אליכם
שם:
טלפון:
דוא”ל:
מאשר\ת קבלת דיוור אלקטרוני
iDnext בע"מ, רח' פריימן 20, ראשון לציון, טל' 03-9542000, נייד 050-8777133, דוא”ל sales@dimex.co.il uzi@dimex.co.il