ספירות מלאי – למה, איך ואיפה מתחילים?

ספירת מלאי היא אחת הפעולות המאתגרות ביותר לחברות וארגונים. ככל שיש בחברה יותר מוצרים ואו סוגים שונים של מוצרים, נדרשת היערכות גדולה יותר מצד החברה לביצוע ספירת המלאי.

מס הכנסה והרשויות דורש מכל ארגון להעביר דוח רשמי אודות מצב המלאי בחברה נכון ליום 31 לדצמבר של השנה. לכן, במהלך חודש דצמבר, בחברות רבות מאוד נוצרת מציאות לחוצה ועמוסה במסגרת העבודה.

 

חשיבותו של ניהול המלאי 

 

 ככל שניהול המלאי בארגון מתבצע בצורה טובה יותר באופן קבוע במהלך העבודה התקין, בעזרת ציוד מתקדם וכמה שיותר אוטומטי, האפשרות לדעת מה מצב המלאי בכל רגע ורגע בכל נקודה בארגון ברגע נתון תהיה גבוהה יותר וספירת המלאי תוכל להתבצע בצורה כמעט אוטומטית.

הדרך לבצע תהליך של ניהול מלאי אוטומטי יכולה להתאפשר באמצעות מכשור מתאים שמסנכרן בצורה מהירה בין המוצרים השונים לבין המערכת המרכזית של הארגון.בחנויות ומחסני סחורה נהוג למתג את המוצרים במדבקות ברקוד אותן ניתן לסרוק באמצעות מסופונים.

קיים מגוון גדול של סורקי ברקוד ומסופונים שיכולים להתאים לסוגים שונים של עובדים ותנאי עבודה בכל אחד משלבי הייצור האריזה והמכירה השונים.בנוסף קיימת מדפסות ברקוד שבאמצעותן ניתן להפיק תוויות ומדבקות ברקוד לסמן בהן את המוצרים השונים.

על מנת לבצע ספירת מלאי בחברה מבלי לעצור את הפעילות השוטפת ואת מהלך העבודה התקין בחברות רבות נהוג להזמין חברה ייעודית לביצוע ספירת המלאי בחברה ולא לנצל לטובת הפעילות את העובדים הקבועים בחברה.

בחברת Idnext צוות עובדים מנוסה מיומן המנוסה בביצוע ספירות מלאי בצורה מהירה יעילה ומדויקת באמצעות מכשור מתקדם שמסוגל להתאים לביצוע ספירות בארגונים מגוונים ורבים.הצוות מסתנכרן לברקודים הקיימים על המוצרים ומסמן באמצעות מדבקות ברקוד ייעודיות לסימון את המדפים וכך שולט בצורה מדויקת באזורי הספירה ומונע ספירות כפולות או שכחה.

לחברה ציוד נייד לביצוע ספירות מלאי והדפסת מדבקות ברקוד באופן נייד וכן מסופונים ניידים להשכרה לצורך ביצוע הפעילות בצוות קטן ובינוני לפי הצורך, בחברות רבות בו זמנית.

בנוסף, החברה מעניקה ליווי והדרכה לאנשי צוות המעוניינים לבצע את הפעולות בצורה עצמאית ותאפשר להם לרכוש או לשכור את הציוד המתאים לצרכי החברה ביותר.
מוצרי החברה והשירותים יכולים לסייע לכל חברה לשדרג את האופן שבו היא מנהלת את המלאי באופן שוטף וכך גם לייעל את ספירות המלאי בחברה ולאפשר לחברות לבצע בדיקות וספירות בתקופות נוספות במהלך השנה לצורך ביקורת וניהול תקין יותר ובצורה חסכונית ויעילה שתאפשר לחברה ללמוד ולחסוך כסף.

כדי לשאול את המומחים שלID NEXT BOS DIMEX  כל שאלה לגבי מכשור, תוכנות, ושירותי ספירת מלאי לא צריך לעשות הרבה, רק להקליק פה

השאירו פרטים ונחזור אליכם
שם:
טלפון:
דוא”ל:
מאשר\ת קבלת דיוור אלקטרוני
iDnext בע"מ, רח' פריימן 20, ראשון לציון, טל' 03-9542000, נייד 050-8777133, דוא”ל sales@dimex.co.il uzi@dimex.co.il